Kontaktujte mě :575-970-421
Ještě prosím > KLIKNI

Květen 2008

Něco o plemeni Labradorský retrívr

31. května 2008 v 13:03 | Bhadyyys Axiiis Lowiiis |  ¤Labradorský retrívr¤
ZEMĚ PŮVODU:
Anglie
CHARAKTERISTIKA:
Mimo jiné slepecký a lovecký pes, vyhledávač drog, vhodný do rodiny.
VÝŠKA:
Psi: v kohoutku 56 až 57 cm
Feny: v kohoutku 54 až 56 cm
SRST:
Srst je krátká a hustá, podsada je odolná vůči vodě. Zbarvení může být čistě černé, žluté čokoládově až játrově hnědé. Malá bílá skvrna hrudníku je přípustná.
PÉČE:
Péče o srst není obtížná. Jednou týdně ji dukladně vykartáčujte, v období línání jí věnujete více péče.
POVAHA:
Přátelský a dobromyslný, inteligentní a pracovitý, poslušný, společenský, přítulný a poddajný, rozumný a rozvážný, věrný, má vynikající čich. Labradoři dospívají pozdě psychicky a fyzicky.
VÝCHOVA:
Labradorský retirever je inteligentná pes, jehož výchova není složitá, protože je učendlivý a rád pracuje pro svého pána. Psa s takovými možnostmi je vlastně škoda, pokud si jej chcete pořídit jen jako psa do rodiny. Labrador je vynikajícím loveckým psem a stopařem, ale i na kurzech poslušnosti si vede dobře. Uvidíte, se svého psa velmi potěšíte, budete-li s ním něco podnikat.

POHYB:
Labradorský retriever se přispůsobí roli psa do rodiny, nezapomínejte však, že přece jen potřebuje poměrně mnoho pohybu. Berte jej pravidelně s sebou na dlouhé procházky a nechte jej volně pobíhat a hrát si. Labradoři milují vodu a aportování.

Fotky-Labradorský retrívr

31. května 2008 v 13:02 | Bhadyyys Axiiis Lowiiis |  ¤Labradorský retrívr¤Animace-Labradorský retrívr

31. května 2008 v 13:02 | Bhadyyys Axiiis Lowiiis |  ¤Labradorský retrívr¤Anketa


Něco o plemeni Anglický kokršpaněl

31. května 2008 v 12:43 | Bhadyyys Axiiis Lowiiis

ZEMĚ PŮVODU:
Anglie
CHARAKTERISTIKA:
Lovecký pes, vhodný do rodiny.
VÝŠKA:
Psi: v kohoutku 39 až 41 cm.
Feny: v kohoutku 38 až 39 cm.
SRST:
Srst je hladká, hedvábná, mírně dlouhá, nikdy kudrnatá. Nejčastější jsou tato zbarvení: černá ,,black and tan" , bíločerná s pálením (trikolor), bílá s černými jebo játrově hnědými skvrnami (ne však s tříslovými odznaky), modrý bělouš, oranžový bělouš a játrově hnědý bělouš (ne však s tříslovými odznaky).
PÉČE:
Srst tohoto kokršpaněla se začne rychle zacuchávat, pokud ji nečešete a nekartáčujete velmi důkladně a pravidelně. Nezapomínejte hlavně na srst mezi hrudními a pánevními končetinami a na uších. Zvukovod udržujte čistý a odstraňujte z něj přebytečné chlupy. Tento kokršpaněl se musí pravidelně škubat, přičemž se protrhá přebytečná srst především na hlavě, pod ušima a na krku. V závislosti na kvalitě srsti s ním proto dvakrát až čtyřikrát do roka navštivte trimovací salon.
POVAHA:
Veselý, mírný, poddajný, inteligentní, přítulný, živý. Kokršpanělé mají obvykle dobrý čich a milují vodu.
VÝCHOVA:
Kokršpaněl je od přírody poddajný pes, který rychle chápe, co od něj požadujete. Vychovávejte jej s pochopením, ale velmi důsledně. Pokud si necháte vše líbit, bude si z vás jistě dělat legraci.
POHYB:
Tento pes se v podstatě se třemi kratšími procházkami denně. To však neznamená, že by nebyl rád venku, a velmi jej potěšíte, necháte-li jej pravidelně volně pobíhat v přírodě. Většina kokršpanělů miluje plavání.

Psí sport:Frisbee

31. května 2008 v 10:25 | Bhadyyys Axiiis Lowiiis |  ¤Psí sporty¤
Házení létajícího talíře psovi je výbornou hrou, ale i užitečným doplňkovým sportem třeba k agility. Pes se při ní procvičuje v obratnosti a rychlosti a také v aportování.
V zahraničí se pořádají už i různé soutěže. U nás se zatím s touto hrou setkáváme v podobě poutavých ukázek pro diváky na výstavách a jiných sportovních akcích.
Obrazek
Je to skvělá hra - hlavně pro majitele temperamentních a hravých psů. Pes při chytání disku provádí různé výskoky a krkolomné obraty. Proto bychom měli i při této zdánlivě nenáročné hře zvážit jeho fyzické možnosti. U mladých psů, hlavně velkých plemen, bychom měli počkat s intenzivním tréninkem až bude ukončený vývoj jeho pohybového aparátu. Staršímu zdravému psovi tato hra jen prospěje.

Disk - můžeme koupit téměř v každém větším obchodě s potřebami a krmením pro psy. Vyrábí se plastové nebo z pevné látky (ze které se šijí batohy) v pěkných pestrých barvách, různých tvarů i velikostí. Psi mají raději disky látkové. I když mají menší životnost, zvlášť opatrnějším psům se lépe chytají bez rizika zranění. Plastové jsou vhodné pro tvrdší nebo už dobře trénované psy. U tohoto druhu disku musíme dávat pozor, abychom psa hlavně v začátcích tréninku nezranili a tím ho od další hry neodradili. Poškozený disk bychom měli včas vyměnit za nový, protože při hodu už nedrží předpokládaný směr a mohl by ohrozit psa i psovoda.

Disky, které se prodávají ve sportovních potřebách, nejsou pro hru se psem vhodné. Zpravidla jsou vyrobené z méně pevného a odolného materiálu než talíře pro psy. Pokud by je rozkousli, mohli by jejich úlomky i spolknout a zranit se. Nikdy také nenecháváme psovi disk na hraní bez dozoru psovoda.

Výcvik - vždy trénujeme na rovné, nejlépe travnaté ploše. Podklad by neměl klouzat, alespoň ne v začátcích výcviku. V okolí by neměly být stromy nebo větší předměty, o které by se v zápalu hry pes mohl zranit. Také by to mělo být dále od rušných silnic, kde jezdí auta. Ideální je zahrada, louka, volné hřiště nebo nefrekventované parkoviště. Měkký - tedy travnatý podklad je při tréninku optimální.
Psa nejdříve s diskem musíme seznámit. Podáváme mu v něm pamlsky nebo jiné krmení. Později si s diskem pohazujeme a pak mu ho zkusíme nabídnout. Pokud zná pes povel - vezmi, je to snadnější, ale každý pes, který rád aportuje po disku rád chňapne. Můžeme mu ho na kratší vzdálenosti i házet, ale pozor, aby se nenaučil disk pouze aportovat - tedy nosit ze země. Snadné je, když pes zná povel - chyť - při hře s balónkem, pak stačí vyměnit míček za disk a máme vyhráno.
Když už pes bere disk rád do tlamy, zkusíme se s ním o něj lehce přetahovat. Pokud se o něj i dále zajímá, můžeme mu ho z krátké vzdálenosti (asi 2 metry) lehce hodit. Později vzdálenost prodlužujeme. Pes se ale většinou snaží chytit disk přímo u nás, proto budeme potřebovat pomocníka, který psa v požadované vzdálenosti od nás přidrží. Můžeme i využít povely ze základního výcviku - stůj - nebo - čekej a tak udržet psa v potřebné vzdálenosti od nás i bez pomocníka. Časem, při opakovaném tréninku pes už pozná, že si má trochu "nadběhnout". Jakmile začne s chutí disk chytat - většinou výskokem, ze země nebo přímo z rozběhu, můžeme disk házet různým směrem i pod různým úhlem. Je zbytečné ho házet příliš vysoko, psovi se špatně chytá a o hru pak ztrácí zájem.

Házení bychom si měli nejdříve natrénovat sami bez psa, abychom mu pak jeho snažení zbytečně nekazili. Házet se dá celou paží nebo jen zápěstím. Na švihu a následné rotaci pak závisí let talíře.
Disk bychom nikdy neměli házet více psům naráz. V zápalu hry by mohlo dojít k vážné srážce a následnému zranění. Výbornou změnou je házení disku mezi více osobami, přičemž pes se ho nadšeně snaží chytit. Ten totiž téměř vždy vyhrává.
Překážky v Agility

31. května 2008 v 10:24 | Bhadyyys Axiiis Lowiiis |  ¤Žrádlo pro psy¤
Proskokový kruh pro agility Kruh
kliknutím okno zavřete Slalom
kliknutím okno zavřete Pevný tunel
kliknutím okno zavřete Látkový tunel
kliknutím okno zavřete Skok daleký
kliknutím okno zavřete Skokovka jednoduchá
kliknutím okno zavřete 3ikmá stěna (áčko)
kliknutím okno zavřete Houpačka
kliknutím okno zavřete Kladina
Tanec se psem

31. května 2008 v 10:23 | Bhadyyys Axiiis Lowiiis |  ¤Psí sporty¤
Couvání psa
Pes couvá minimálně
3 metry určitým směrem.
Možnosti:
- vedle psovoda
- před psovodem
- směrem k psovodovi
- okolo psovoda nebo rekvizity v kruzích
Nácvik :
Stoupneme si proti psovi a s povelem "couvej" vykročíme velmi pomalu proti němu. Pokud pes začne vybočovat, ihned se zastavíme a srovnáme ho. Při nácviku nám také mohou pomoci hůlky, které představují naše prodloužené ruce. Jimi se můžeme při vybočování jemně dotknout boku psa. Nácvik couvání psa směrem k psovodovi:
rozkročíme se nad stojícím psem a v předklonu mu dáme před čumák hračku nebo pamlsek. S povelem zatlačíme psa dozadu a zároveň s ním také couvneme. Dbáme na to, aby pes stále zůstával mezi našima nohama. Po čase již stačí si psa správně nasměrovat a dát povel. Pes by měl samostatně zacouvat mezi naše nohy na jakoukoliv vzdálenost.
Překážky a povely na Agility

31. května 2008 v 10:22 | Bhadyyys Axiiis Lowiiis |  ¤Psí sporty¤
jednoduchý skok.................................hop, přes , skoč, vpřed
Skoková jednoduchá
Šířka skokových překážek je minimálně 120 cm. Všechny jednoduché skokové překážky musí mít ve výši dané velikostní kategorií shoditelnou laťku. Laťka musí mít výšku nebo průměr do 3 cm, nesmí mít ostré hrany a doporučuje se, aby byla barevně zvýrazněna. Kovové nebo umělohmotné laťky jsou nepřípustné. Překážky mohou mít plochu pod tyčkou úplně nebo částečně vyplněnou například reklamní tabulí, proutěnkou nebo více laťkami. Takto použitá výplň však musí být samostatně zavěšena nezávisle na shoditelné tyčce. Skokové překážky mohou mít různě konstruované bočnice (stojky, sloupky) s minimální výškou 1 m.
Výška skokových překážek je pro jednotlivé velikostní kategorie následující:
SMALL - S30 cm ± 5 cm (min. 25 cm, max. 35 cm)
MEDIUM - M40 cm ± 5 cm (min. 35 cm, max. 45 cm)
LARGE - L60 cm ± 5 cm (min. 55 cm, max. 65 cm)
skok daleký............................................hóp, přes,
Skok daleký
Je sestaven ze dvou až pěti elementů, které jsou od sebe stejnoměrně vzdáleny. Šířka prvků je 120 cm, hloubka je 15 cm, výška nejnižšího je 15 cm, nejvyššího 28 cm a jsou mírně skosené. Prvky musí být lehce shoditelné. Všechny čtyři rohy kompletní překážky jsou označeny tyčemi vysokými 120 cm bez ostrých hran. Vzdálenost tyčí od krajních elementů musí být do 10 cm. Na parkuru musí být skok daleký zařazen tak, aby náběh na něj byl v přímém směru. Délka skoku dalekého je pro jednotlivé kategorie následující:
SMALL - S40 cm - 50 cm (2 až 3 elementy)
MEDIUM - M70 cm - 90 cm (3 až 4 elementy)
LARGE - L120 cm - 150 cm (4 až 5 elementů)
zeď, viadukt........................................přes, pod
Zeď, viadukt
Výška i šířka zdi, viaduktu jsou stejné jako u skokové překážky. Tloušťka je cca 20 cm. Zeď je plná, viadukt musí mít jeden nebo dva otvory ve formě tunelu. Na horní ploše obou překážek musí být nejméně dva nepříliš těžké půlkulaté elementy, které se dají lehce shodit. Zeď musí být přestavitelná na všechny velikostní kategorie. Výška této překážky je měřena včetně shoditelných prvků.
slalom................................................slalom
Slalom
Počet tyčí je sudý - 8, 10 nebo 12. Jejich výška je v rozmezí 100 až 120 cm. Tyče mají průměr 3 až 5 cm, jsou pevné umístěné v rovné neměnné řadě a jsou od sebe vzdáleny 50 - 65 cm. Musí být zachován stejný rozestup mezi tyčemi po celé délce slalomu. Zpravidla se používá slalom s 12-ti tyčkami. Slalom musí být pevně fixován, aby se v průběhu závodu neměnila jeho pozice.
kladina.................................................nahoru, kladina, vpřed,
Kladina
Výška od 120 do 135 cm, šířka 30 - 40 cm. Délka každé části 360 - 420 cm. Nástupná a sestupná část musí být tak zajištěna nebo zabezpečena, aby nedošlo k samovolnému odpojení. Nástupné a sestupné rampy mohou být opatřeny malými lištami připevněnými v pravidelných odstupech asi 25 cm. Lišty usnadňují nástup na překážku a zabraňují případnému sklouznutí. Lišty jsou 20 mm široké, 5 mm maximálně však 10 mm vysoké se zaoblenými hranami. Na nástupné a sestupné části ramp musí být v délce 90 cm, měřeno od země, vyznačena kontaktní zóna. V odstupu 10 cm od kontaktní zóny nesmí být žádná lišta. Kladina musí být stabilní.
houpačka...............................................houpačka, nahoru, přes
Dog Packing

31. května 2008 v 10:22 | Bhadyyys Axiiis Lowiiis |  ¤Psí sporty¤

Počátky tohoto sportu sahají do dávné minulosti, kdy psi byli využívání sibiřskými lovci a indiány k přepravě různých břemen, které byly umístěny ve speciálních brašnách. Později začali takto psy využívat i zlatokopové, trapeři a různí cestovatelé či dobrodruzi v těžko přístupných místech, které byly pro psa jednodušší na zdolání i když měli na zádech náklad. V dnešní době nás může pes s batohem doprovázet na toulkách přírodou nebo i při běžném nákupu. Avšak i na takovéto nošení musí být pes trénovaný.
Při dog-packing se jedná o to, že pes nese na zádech speciální malé postranní batůžky, které vypadají velice podobně jako batůžky používané k cykloturistice. Jak jsme se již zmínili, jedná se spíše o doplňkový sport při našich aktivitách (turistika, atd…) nebo při nákupu. Tyto batůžky jsou nahoře spojeny pomocí popruhů a dole břišním popruhem na přezku, pro lepší manipulaci k "připínáni" nosného systému na psa. Tento nosný systém je opatřen různými řemeny k upevnění všelijakých doplňků, např. spacího pytle, deky, atd… Vyrábí se různé velikosti pro různá plemena psů.

Volba psa

K nošení těchto břemen můžeme zvolit každého psa, který dosahuje výšky min. 50 cm v kohoutku. Pes, který bude nosit tato břemena musí být také plně fyzicky vyspělý. "Používat" se dají psi ve stáří od 1,5 roku, vzhledem k zatížení jejich kostry. Zátěž bývá rozložena v oblasti kohoutku a lopatek. Psí batohy se dnes už dají sehnat u každého specializovaného prodejce zvířecích potřeb, ale i v obchodech s turistickým vybavením. Tento batoh musí vašemu čtyřnohému kamarádovi dokonale "sednout" na míru a musí být také dobře vyvážen.

Výcvik

Pes, který bude "provozovat" dog-packing by měl mít ukončený alespoň základní výcvik poslušnosti. Výcvik je podobný jako u koní a prvního obsedání. Nejdříve se nasadí na psa prázdné batůžky. Můžete nechat psa, aby si tento postroj očichal a "seznámil se s ním". Při nasazování prázdných batůžků je důležité psa chválit a uklidňovat. Je dobré ze začátku vodit psa "oděného" do tohoto nosného systému na krátké vycházky do známého prostředí. Pokud vidíme, že pes se chová klidně a batůžků si nevšímá, nesmíme šetřit s vydatnou chválou. Nesmíme mu však dovolit, aby se s takto připevněnými batůžky válel po zemi nebo se snažil si je sundat.
Pokud pes bude bez potíží zvládat nošení těchto batohů bez jakýchkoliv problémů začneme nacvičovat nošení zátěže. Je také zapotřebí naučit psa, že je s těmito batůžky poněkud větší a musí s nimi zvládnout překonávat různé strasti, např. nízké překážky, výstupy a sestupy prudkých svahů.
Musíme pamatovat i na to, že náklad v těchto batůžkách musí být dobře vyvážen a že při pohybu nesmí zátěž vašeho psa nikde tlačit. Doporučená zátěž je 1/3 hmotnosti vašeho psa. Je doporučováno vést psa s nákladem na vodítku. Zabráníte tak nejen jeho loveckým "choutkám", ale zabráníte tak i případným nepříjemnostem, kdy by se pes mohl někde s batůžky "zadrhnout" mezi nějakou překážkou.
Na nošení batohů musíme psa postupně připravit, stejně jako tomu je i u jiného výcviku. Je potřeba při výcviku důslednosti a trpělivosti a nesmíme opomenout často psa chválit a odměňovat. Tímto úsilím dosáhnete, že váš pes se stane nejen všestranným pomocníkem při běžné turistice nebo např. i při těžkých a extrémních sportech v tomto závodním odvětví, ale dáte svému "miláčkovi" novou pracovní náplň, která ho bude těšit při doprovodu na vašich společných cestách.
Značky psích krmiv

31. května 2008 v 10:21 | Bhadyyys Axiiis Lowiiis |  ¤Žrádlo pro psy¤
Tohle jsou různákrmiva pro psy.Vyrala jsem pár obrázků různých značek např.Pedigree,
Pro plan,Woody,Rex a další.Psí krmiva

31. května 2008 v 10:20 | Bhadyyys Axiiis Lowiiis |  ¤Žrádlo pro psy¤
Vždy začněte krmit štěně krmivem na které bylo zvyklé. Chcete-li změnit značku krmiva, dělejte to postupně, v periodě 1 až 2 týdnů. Zvyšujte postupně dávku nového krmiva v mixu se starým krmivem, přechod bude jednodušší pro zažívací systém štěněte. Psí krmiva vysoké kvality nejsou jen zdravější pro Vašeho psa, ale také přinesou menší "hromádky".
Hárání u Fenek

31. května 2008 v 10:20 | Bhadyyys Axiiis Lowiiis
První říje nastává u feny malého plemene mezi 7. a 10. měsícem, u její velké kolegyně mezi 10. a 15. měsícem. Již tato první říje, které se u psa říká hárání, může být plodná, zabřeznutí však není zatím žádoucí. Zpravidla ještě není dokončen tělesný vývoj zvířete. První hárání také může být značně delší než se stane později obvyklým. Další říje se opakují ponejvíce dvakrát ročně, na jaře a na podzim. Malá plemena se mohou hárat častěji, velká pouze jednou ročně. První stadium říje, jakýsi úvod celého cyklu je doprovázen zduřením zevních pohlavních orgánů feny. Začíná odkapávat řídká, krvavě zbarvená průhledná tekutina. Pach feny se stane pro psy neobyčejně atraktivní a okolo fenčina obydlí se začnou rojit jedinci neuvěřitelného vzhledu a nekonečné trpělivosti. Fena zatím důvěrnější projevy odmítá. Toto stadium trvá různě, od 5 do 15 dnů. Potom se rychle, během několika hodin výtok změní na žlutooranžový, kalný hlen. Nastala ovulace a fena je schopná oplození. Shromáždění psi znásobí svou vynalézavost, aby se k ní dostali. Také chovatel zvýší ostražitost, neboť nastává kritické období, dvou, maximálně čtyř dnů. Fena se důvěrnostem nebrání, naopak nadbíhá těm nejošklivějším nápadníkům. Ať dojde ke krytí nebo ne, výtok se změní opět na krvavě zbarvený a říje několik dnů doznívá. Fena je stále pro psy zajímavá, ale už s nimi nechce nic mít. Popsaný proces svědčí o rozličnosti různých jedinců. U jedné feny začíná plodné období říje už šestý den po jejím začátku, u druhé až dvanáctý den.
Období:
1) PROESTRUS
období před říjí
2) ESTRUS
období říje
3) METESTRUS
OBDOBÍ PO ŘÍJI
4) ANESTRUS
období klidu
Pro stručnou orientaci uvádím, že délka hárání feny je asi 20 - 23 dní a skládá se z proestru (průměrná délka 7 - 9.dní) a estru (průměrná délka 5 - 9 dní). Asi 70% fen hárá dvakrát do roka a z těchto zvířat 70% hárá na jaře a na podzim.
Pokud máte pejska v bytě a chcete se vyvarovat červených fleků na novém koženém gauči nebo perském koberci, můžete mu dát tzv "hárací kalhotky". Já to Chesea nedávám, ptž by jí to bylo asi nepříjemné, ale pokud si na to zvyknou od štěňátka... myslím si ještě, že se jim zamezí v pudu čistotnosti, kdy se každá fenka olizuje a takto nemůže.
Diplomek

29. května 2008 v 14:53 | Bhadyyys Axiiis Lowiiis

Dopisní papír THE DOG!

28. května 2008 v 19:49 | Bhadyyys Axiiis Lowiiis |  ¤THE DOG!¤

Pejsci THE DOG!

28. května 2008 v 19:49 | Bhadyyys Axiiis Lowiiis |  ¤THE DOG!¤Animace THE DOG!

28. května 2008 v 19:48 | Bhadyyys Axiiis Lowiiis |  ¤THE DOG!¤

Plakát THE DOG!

28. května 2008 v 19:48 | Bhadyyys Axiiis Lowiiis |  ¤THE DOG!¤

Nejlepší přítel člověka

28. května 2008 v 19:47 | Bhadyyys Axiiis Lowiiis |  ¤THE DOG!¤

Kresby psů,černo-bílé!

28. května 2008 v 19:46 | Bhadyyys Axiiis Lowiiis |  ¤THE DOG!¤
Tak trochu větší PEJSCI nebo-li PSY!

28. května 2008 v 19:45 | Bhadyyys Axiiis Lowiiis |  ¤THE DOG!¤